A- Зменшити шрифт
A+
Збільшити шрифт

Національна паралімпійська збірна команда України з кульової стрільби - перша в Європі

Прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України, опубліковано 08 червня 2024 року о 19:05

Надзвичайно яскраво виступили українські пара стрільці на чемпіонаті Європи, що пройшов з 28 травня по 07 червня 2024 року у м. Гранада, Іспанія: у доробку України  - 16 високих нагород – 5 золотих, 6 срібних та 5 бронзових медалей, один рекорд світу та перше місце за загальною кількістю нагород і друге місце – за кількістю золотих медалей.

У змаганнях  взяли  участь  143 спортсменів з інвалідністю з 31 країни Європи, від  команди  України виступило 11 паралімпійців. Найуспішніше від команди України виступили Денисюк Олексій, який виборов 2 золоті, 2 срібні та 2 бронзові нагороди, Дорошенко Андрій - 2 золоті та 1 срібна нагороди, Щетнік Ірина - 1 золота та 3 срібні нагороди і один рекорд світу, Ковальчук Василь, Ситник Віталій та Плакущий Віталій вибороли по комплекту нагород, у Ляху Ірини - 1 золота та 1 срібна медалі, Матафонова Юрія - 1 золота та 1 бронзова медалі.

Переможці чемпіонату Європи з пара стрільби кульової:

  • Вправа Р4 – малокаліберний пістолет мікс 50 м - Денисюк Олексій – 1 місце
  • Вправа R1 – пневматична гвинтівка стоячи – Дорошенко Андрій – 1 місце
  • Вправа R10 – пневматична гвинтівка стоячи, командна вправа мікс: Дорошенко Андрій та Щетнік Ірина – 1 місце
  • Команда R4 - пневматична гвинтівка стоячи, мікс: Ковальчук Василь, Ситник Віталій та Плакущий Віталій – 1 місце
  • Команда Р3 малокаліберний пістолет 25 м мікс: Денисюк Олексій, Матафонов Юрій, Ляху Ірина – 1 місце
  • Вправа R2 – пневматична гвинтівка стоячи, жінки – Щетнік Ірина встановила рекорд світу у кваліфікації і в фіналі зайняла 2 місце
  • Вправа Р3 – малокаліберний пістолет 25 м мікс – Денисюк Олексій – 2 місце
  • Вправа Р6 – пневматичний пістолет, командна вправа мікс: Денисюк Олексій та Ляху Ірина – 2 місце
  • Команда R5 – пневматична гвинтівка лежачи мікс 10 м – Ковальчук Василь, Плакущий Віталій, Ситник Віталій– 2 місце
  • Команда R6  - малокаліберна гвинтівка мікс лежачи 50 м – Давиденко Наталія, Матафонов Юрій, Ляху Ірина  - 2 місце
  • Вправа R1 – пневматична гвинтівка стоячи - Голодок Олексій– 2 місце
  • Вправа Р5 – пневматичний пістолет стандарт, мікс - Денисюк Олексій –  3 місце
  • Вправа Р1 – пневматичний пістолет, чоловіки -  Денисюк Олексій – 3 місце
  • Вправа R1 – пневматична гвинтівка стоячи – Голодок Олексій – 3 місце
  • Команда R9 – малокаліберна гвинтівка лежачи 50 м - Ковальчук Василь, Ситник Віталій та Плакущий Віталій – 3 місце
  • Вправа Р6 – пневматичний пістолет, командна вправа мікс: Матафонов Юрій та Давиденко Наталія – 3 місце

Особисті результати  спортсменів

п/п

Прізвище,

ім’я

спортсмена

Область

Номер

програми

Зайняте

місце

1

Щетнік Ірина Сергіївна

Одеська

Гвинтівка R2


                       2 WR(кв.)

Гвинтівка R10

Командна вправа

Гвинтівка R3

Команда R3

Гвинтівка R6

13 

Команда R6

Гвинтівка R8

2

Денисюк Олексій Ярославович

Вінницька

Пістолет Р3

Команда Р3

Пістолет Р6

Командна вправа

2

Пістолет Р1

3

Пістолет Р5

3

Пістолет Р4

1

3

Плакущий Віталій Іванович

Дніпропетровська

Гвинтівка R4

4

Команда R4

1

Гвинтівка R9

20

Команда R4

3

Гвинтівка R5

14

Команда R5

2

4

Ляху Ірина Михайлівна

Дніпропетровська

Пістолет Р3

5

Команда Р3

1

Пістолет Р6

Командна вправа

2

Пістолет Р2

4

Пістолет Р5

9

5

Ковальчук Василь Володимирович

Одеська

Гвинтівка R4

12 

Команда R4

Гвинтівка R9

Команда R4

Гвинтівка R5

10 

Команда R5

6

Матафонов Юрій Михайлович

Одеська

Пістолет Р3

18 

Команда Р3

1

Пістолет Р6

Командна вправа

3

Пістолет Р1

17 

Пістолет Р5

7

Дорошенко Андрій Юрійович

Одеська

Гвинтівка R1

1

Гвинтівка R10

Командна вправа

Гвинтівка R6

21 

Команда R6

Гвинтівка R7

7

8

Голодок Олексій Дмитрович

Кіровоградська

Гвинтівка R1

Гвинтівка R3

15 

Команда R3

Гвинтівка R6

17 

Команда R6

Гвинтівка R7

9

Стоєв Юрій Олексійович

Одеська

Гвинтівка R1

15 

Гвинтівка R3

27 

Команда R3

Гвинтівка R6

24

Гвинтівка R7

14

10

Ситник Віталій Юрійович

Дніпропетровська

Гвинтівка R4

9

Команда R4

1

Гвинтівка R9

22

Команда R4

3

Гвинтівка R5

21

Команда R5

2

11

Давиденко Наталія Валеріївна

Черкаська

Пістолет Р6

Командна вправа

Пістолет Р2

Виділені курсивом види програми (вправи) включені до програми Паралімпійських ігор 2024

Загальнокомандний залік за медалями







Зайняті командні місця

Назва країни

Кількість місць

Total

Золото

Срібло

Бронза

1

Польща

6

5

0

11

2

Україна

5

6

5

16

3

Сербія

4

2

2

8

4

Туреччина

4

1

0

5

5

Іспанія

2

1

2

5

5

Словаччина

2

1

2

5

6

Німеччина

2

0

0

2

7

Італія

1

3

1

5

8

Швеція

1

1

2

4

9

Великобританія

1

0

2

3

11

Угорщина

0

3

0

3

12

Ізраїль

0

2

0

2

13

Франція

0

1

3

4

14

Хорватія

0

1

1

2

15

Грузія

0

1

0

1

16

Данія

0

0

2

2

17

Фінляндія

0

0

1

1

Вперше у міжнародних змаганнях взяла участь та пройшла класифікацію Давиденко Наталія і отримала статус “Confirmed” (Підтверджено).

Чемпіонат Європи був одним із етапів з отримання ліцензій на Паралімпійські ігри 2024 року. На сьогоднішній день в збірній команді України вже є 6 ліцензій, і ці змагання стали додатковим етапом в підготовці збірної команди до Парижу-2024. 

Cюжети телеканалу Equalympic зі змагань: 

https://paralympic.org.ua/ua/news/chempionat-yevropi-z-para-kulovoyi-strilbi-rezultati-ukrayini-za-den-do-finishu

https://paralympic.org.ua/ua/news/triumf-ukrayinskih-para-strilciv-u-yevropi

Вітаємо команду з успішним виступом! Слава Україні!

Піднятися на початок