A- Зменшити шрифт
A+
Збільшити шрифт

Західний реабілітаційно-спортивний центр Національного комітету спорту інвалідів України

Прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України, опубліковано 01 листопада 2018 року о 16:54

Західний реабілітаційно-спортивний центр НКСІУ (Львівська область) (далі – Центр) - оаза безбар'єрної України в Карпатах,  де створено абсолютно безперешкодне, інклюзивне середовище для забезпечення спортивної підготовки паралімпійців, дефлімпійців, неолімпійців та олімпійців, проведення спортивних змагань та заходів із фізкультурно-спортивної реабілітації людей з інвалідністю. 

Центр знаходиться за адресою:  с. Яворів, вул. Рівних прав та можливостей, 1, Турківського р-ну, Львівської області. І вже сама назва вулиці, де знаходиться Центр, говорить про себе:  вул. Рівних прав та можливостей. 

До усіх жилих та спортивних об’єктів Західного центру застосовано принцип універсального дизайну із повним забезпеченням можливості безперешкодного пересування та проживання осіб усіх нозоогій осіб з інвалідністю (оснащення пандусами, поручнями у ванних кімнатах, звуковими та світловими сповіщувальними засобами для осіб з порушеннями зору та слуху тощо).

Інфраструктура Центру складається з 38 енергетичних, інженерних, житлових, спортивних та реабілітаційних об’єктів, у тому числі:

 •  «Житловий корпус для проживання людей з інвалідністю»;
 • «Котедж №1 для спортивних команд та реабілітаційних груп людей з інвалідністю»;
 • «Котедж №2 для спортивних команд та реабілітаційних груп людей з інвалідністю»;
 • «Траси для фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю та для лижного спорту і біатлону» (6 біатлонних та лижних трас довжиною від 1,4 км до 5,1 км, перші в історії українського лижного спорту, пройшли процедуру Міжнародної федерації лижного спорту FIS щодо гомологації та сертифікації);
 • Лижний (біатлонний) стадіон 30 мішених установок для олімпійських видів спорту та 12 мішених установок для паралімпійських видів спорту, тощо.

Для ефективного забезпечення навчально-тренувальної та реабілітаційної діяльності Центр постійно удосконалює свій матеріально-технічний потенціал. 

 • У 2020 році було реалізовано проєкт «Будівництво реабілітаційно-спортивної легкоатлетичної доріжки для осіб з інвалідністю у с. Яворів, вул. Рівних прав та можливостей, 1, Турківського р-ну, Львівської області» з наступними техніко-економічними показниками: ширина доріжки 6,4 м, довжина – 350 м, верхній шар - двохшарове поліуретанове покриття Conipur_SP (спрей - система). Введення в експлуатацію зазначеного об’єкта будівництва у 2021 році забезпечило умови для надання послуг НТЗ з легкої атлетики.
 • Впродовж 2019-2020 років було реалізовано будівництво двох черг спортивного об’єкта: «Будівництво лижеролерної асфальтованої спортивно-реабілітаційної траси «Західного реабілітаційно-спортивного центру» протяжністю 2 890 м (площа асфальтного покриття – 19 722 м2). У 2021 році буде закінчено вказаний об’єкт будівництва, а саме ІІІ-я черга довжиною 1 115 м (площа асфальтного покриття – 5 261 м2). Реалізація проєкту будівництва лижеролерної асфальтованої траси дає змогу створити спортивний об’єкт із замкнутим тренувальним циклом з зимових видів спорту олімпійського та паралімпійського напрямків. Одночасно, наявність асфальтованої траси в гірському районі сприятиме проведенню тренувань з велосипедного спорту.
 • Закінчення будівництва «Реабілітаційно-спортивного корпусу Західного реабілітаційно-спортивного центру» (І-га черга) (тренажерна зала (300 м2), універсальна зала (350 м2), тенісна (55 м2), комплекс саун для медико-біологічного відновлення працездатності організму у заходах фізкультурно-спортивної підготовки (сауна вологого пару, інфра-червона сауна, фінська сауна, роздягальня (138 м2)), реабілітаційний блок, офісні приміщення) надасть можливість проведенню реабілітаційно-спортивних зборів (для осіб з черепно-мозковими травмами, травмами спинного мозку) НТЗ зі стрільби з луку, бойових мистецтв тощо.
 • Реалізація у 2021-2022 роках проєкту будівництва «Реабілітаційно–спортивний корпус ІІ черга, в якому розташовані приміщення з басейнами (25*16 м та змінною глибиною з 1,2 м до 1,8 м; реабілітаційний басейн з набором гідромасажних функцій розмірами 7*5 м та глибиною 1,2 м), створить умови для проведення НТЗ з плавання, у тому числі для спортсменів з інвалідністю.
 • Реалізація у 2021-2022 році об’єктів будівництва Котедж № 3 та № 4 забезпечить Центр додатковим ліжковим фондом і збільшить пропускну можливість одночасного перебування спортсменів з різних видів спорту.
 • Заплановане проєктування по об’єкту будівництва «Будівництво котеджу №5 та № 6 для реабілітаційно – спортивних груп Західного реабілітаційно – спортивного центру» - створить додатковий ліжковий фонд, по об’єкту будівництва «Автоматична система осніження лижної траси та біатлонного стадіону» - сприятиме якісній підготовці трас та стадіону до проведення змагань всеукраїнського та міжнародного рівнів; по об’єкту будівництва «Крите приміщення для біатлонної стрільби, адаптоване для осіб та спортсменів з інвалідністю забезпечить можливість проведення стрілкової підготовки біатлоністів цілорічно.

У  Центрі здійснюється підготовка  спортсменів з олімпійських, паралімпійських, дефлімпійських та неолімпійських видів спорту, а також організовуються та проводяться спортивні змагання з зимових видів спорту – лижні перегони та біатлон, у тому числі міжнародного рівня. Так, у 2017 році на базі Центру було проведено Кубок світу Міжнародного паралімпійського комітету з лижних перегонів та біатлону, а також протягом 2018-2020 років проведено два міжнародних змагання з лижних перегонів (під егідою Федерації лижного спорту) і міжнародні змагання з лижеролерів.

У 2021 році у Центрі проведено:

 • 74 навчально-тренувальних збори національних збірних команд України з олімпійських видів спорту, а також з паралімпійських та дефлімпійських зимових та літніх видів спорту;
 • 12 спортивних змагань (чемпіонати України з лижних перегонів та біатлону для осіб з інвалідністю (з порушеннями зору, слуху, опорно-рухового апарату), з лижних перегонів серед дорослих, юніорів та молоді, з велосипедного спорту;
 • 20 реабілітаційно-спортивних зборів для осіб з інвалідністю, у тому числі реабілітаційні табори для осіб з черепно-мозковими травмами, травмами спинного мозку, для незрячих воїнів АТО;
 • 49 таборів фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю;
 • 9 всеукраїнсько-оздоровчих заходів для осіб з інвалідністю.

Учасникам вищезазначених заходів у  всіх інфраструктурних об’єктах «Західного реабілітаційно-спортивного центру» НКСІУ надаються послуги з проживання, харчування, з користування спортивними та іншими спорудами, з використанням обладнання, трас для лижного спорту та біатлону, стрільбища біатлонного стадіону, з користування спортивним інвентарем, а також транспортні послуги.

Веб-сторінка центру:   http://westsportcenter.com.ua/

Піднятися на початок