A- Зменшити шрифт
A+
Збільшити шрифт

Україна планує брати участь у Паралімпіаді та бореться за усунення росіян і білорусів

Прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України, опубліковано 24 жовтня 2023 року о 23:18

Україна налаштована брати участь у Паралімпійських іграх-2024 і буде вимагати усунути від змагань російських та білоруських спортсменів.

Джерело: Суспільне із посиланням на заяву президента Паралімпійського комітету України Валерія Сушкевича під час пресконференції на тему впливу Росії на міжнародний паралімпійський рух, Сушкевич в коментарі УП

Пряма мова Сушкевича: "Ми налаштовані брати участь у Паралімпіаді в Парижі.

… Ми робитимемо все задля українського атлета, який бореться за те, щоб його перемога була складовою перемоги над війною, і щоб вони (росіяни й білоруси - ред.) не брали участь у Паралімпіаді.

Не хочу будь-якої думки, в якій йшлося б про те, щоб прибрати українського спортсмена. Коли він стикнувся з бомбардуваннями й дефіцитом коштів, коли він пройшов окупацію, стояв перед "орками", які його обшукували, був на межі смерті, коли в нього загинули рідні й близькі – й він готовий перемагати в ім'я України, ми зобов'язані зробити все, щоб цей атлет (змагався - ред.)".

Деталі: Водночас він наголосив, що Україна повинна зосередити зусилля на тому, щоб увесь цивілізований паралімпійський світ не допустив так звану процедуру нейтральності, яка "допускає вбивць, насильників і тих, хто підтримує вбивства й насилля", до Паралімпіади в Парижі.

Оновлено: В коментарі УП Сушкевич розповів, що Україна ініціювала скликання позачергової європейської генеральної асамблеї Європейського паралімпійського комітету.

Пряма мова Сушкевича: "Було наше звернення до Європейського паралімпійського комітету із вимогою про проведення позачергової європейської генеральної асамблеї Європейського паралімпійського комітету з питанням про недопущення Росії та Білорусі до участі в Паралімпіаді в Парижі в будь-якому статусі".

Деталі: Сушкевич додав, що Керівна рада призначила проведення генасамблеї на початку 2024 року в Латвії. За його словами, таке рішення також підтримав уряд Латвії.

Передісторія:

  • Через повномасштабне вторгнення в Україну російські та білоруські атлети залишалися поза Паралімпійськими іграми-2022 в Пекіні. Повне відсторонення погодив Міжнародний паралімпійський комітет.
  • Однак 29 вересня цього року Міжнародний паралімпійський комітет повідомив, що допустив росіян та білорусів до Паралімпійських ігор 2024 року в нейтральному статусі.
  • Суспільне наголошує, що наразі паралімпійська збірна України має 61 ліцензію у 9 видах спорту (велоспорт, веслування академічне, легка атлетика, плавання, боча, кульова стрільба, стрільба з лука, параканое та теніс настільний) із 17, в яких вона планує взяти участь в Паралімпіаді-2024.


Джерело: https://www.pravda.com.ua/news/2023/10/24/7425483/

Фото: Укрінформ

Піднятися на початок