A- Зменшити шрифт
A+
Збільшити шрифт

"ЄПК має сказати головне слово". Паракомітет України заявив про об'єднання країн Європи через допуск Росії на Ігри-2024

Прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України, опубліковано 23 жовтня 2023 року о 18:12

Очільник Паракомітету України озвучив план дій після допуску до Паралімпіади спортсменів з Росії й Білорусі та звернувся до президента МПК.

Україна планує об'єднатися з іншими країнами, аби добитися усунення російських і білоруських спортсменів від участі в Паралімпійських іграх-2024 у Парижі та проаналізувати процедуру щодо визначення їхнього нейтрального статусу. Про роботу над створенням такої коаліції повідомив президент Паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич під час пресконференції на тему впливу Росії на міжнародний паралімпійський рух.

Наприкінці вересня 2023 року Міжнародний паралімпійський комітет дозволив участь російських і білоруських спортсменів у Іграх-2024 під нейтральним прапором. Це рішення було ухвалено на генеральній асамблеї в Бахрейні.

Який план дій оголосив Паракомітет України у відповідь на рішення МПК

"Ми повинні зосередити всі зусилля на тому, щоб увесь цивілізований паралімпійський світ не допустив так звану процедуру нейтральності, яка допускає вбивць, насильників і тих, хто підтримує вбивства й насилля, до Паралімпіади в Парижі", – заявив Валерій Сушкевич.

"Ми об'єднали необхідну квоту країн Європи, яка вимагає скликання позачергової генеральної асамблеї Європейського паралімпійського комітету, на якій повинні бути опрацьовані питання, що стосуються процедури допуску нейтральності Росії. А після визнання Росією того, що вона впливає на Міжнародний паралімпійський комітет, можливе й скликання генеральної асамблеї МПК для прийняття рішення про усунення Російського паралімпійського комітету від участі в Паралімпіаді в Парижі".

Сушкевич має на увазі нещодавню заяву президента РПК Павла Рожкова, який сказав, що "величезний вплив [на рішення МПК] мали ініціативи й робота президента Росії з країнами Азії й Африки", та подякував Владіміру Путіну за його роль у послабленні спортивних санкцій.

"Процедуру нейтральності буде приймати не генеральна асамблея МПК, а керівна рада, і ЄПК має сказати тут головне слово, – зазначив президент Паракомітету України. – Зараз необхідно нейтралізувати політичний і корупційний вплив Росії через свої посольства на делегатів МПК і ЄПК. Мені здається, багато залежить від свідомості керівників різних країн".

За словами Сушкевича, звернення до керівництва ЄПК щодо скликання асамблеї вже підписали Латвія, Данія, Німеччина, Фінляндія, Польща, Грузія, Литва, Естонія, Велика Британія та Швеція. Крім того, за його інформацією, Латвія запропонувала надати місце для її проведення, а латвійський уряд – фінансову допомогу для організації. Також Сушкевич очікує, що до асамблеї зможуть приєднатися інші країни, що підтримують позицію України: Японія, Південна Корея, Австралія, Канада й США.

Очільник українського паракомітету закликав президента України Володимира Зеленського допомогти їм "зупинити окупацію міжнародного паралімпійського руху". Також він звернувся до керівника МПК Ендрю Парсонса з приводу намірів керівництва РПК відвідати Азійські паралімпійські ігри, що розпочалися в китайському Ханчжоу:

"Я вимагаю дотримання конституції МПК і не допускати того, що президент РПК має комунікацію з іншими членами міжнародної паралімпійської спільноти, зокрема азійського регіону. Більш того, я дуже сподіваюся, що сам президент МПК не матиме комунікації з керівником РПК, який виключений з членів міжнародної паралімпійської сім'ї".

Чи бойкотуватиме Україна змагання в разі допуску РФ і РБ?

"Ми налаштовані брати участь у Паралімпіаді в Парижі, – відповів на запитання Суспільне Спорт Валерій Сушкевич. – Ми робитимемо все задля українського атлета, який бореться за те, щоб його перемога була складовою перемоги над війною, і щоб вони [росіяни й білоруси] не брали участь у Паралімпіаді. Не хочу будь-якої думки, в якій йшлося б про те, щоб прибрати українського спортсмена. Коли він стикнувся з бомбардуваннями й дефіцитом коштів, коли він пройшов окупацію, стояв перед "орками", які його обшукували, був на межі смерті, коли в нього загинули рідні й близькі – й він готовий перемагати в ім'я України, ми зобов'язані зробити все, щоб цей атлет [змагався]".

Що відомо

  • Через вторгнення російські та білоруські спортсмени залишалися поза Паралімпійськими іграми-2022 в Пекіні. Міжнародний паралімпійський комітет спершу розглядав можливість їхнього допуску на умовах нейтралітету, але погодив повне відсторонення через тиск з боку членів організації.
  • На Олімпіаду-2024 атлети з Росії та Білорусі поки не отримали допуск. При цьому президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах підтримував участь спортсменів з цих країн на Іграх у Парижі під нейтральним статусом.
  • Наразі паралімпійська збірна України має 61 ліцензію у 9 видах спорту (велоспорт, веслування академічне, легка атлетика, плавання, боча, кульова стрільба, стрільба з лука, параканое та теніс настільний) із 17, в яких вона планує взяти участь в Паралімпіаді-2024.

Джерело:  https://suspilne.media/600325-epk-mae-skazati-golovne-slovo-parakomitet-ukraini-zaaviv-pro-obednanna-krain-evropi-cerez-dopusk-rosii-na-igri-2024/

Піднятися на початок