A- Зменшити шрифт
A+
Збільшити шрифт

Українські параплавці вибороли 36 медалей чемпіонату світу

Прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України, опубліковано 18 червня 2022 року о 23:16

Національна паралімпійська збірна з плавання сьогодні, 18 червня, успішно завершила змагання чемпіонату світу в португальській Мадейрі, виборовши 13 золотих, 10 срібних та 13 бронзових нагород, а загалом –  36 медалей, та встановивши один рекорд світу, один – Європи і 3 – чемпіонату, і посівши п’яте місце серед країн-учасниць.

Сьомий, прикінцевий день змагань чемпіонату світу з параплавання додав у скарбничку національної збірної України 3 високі нагороди, серед яких 1 золота та 2 срібні.

Переможці заключного дня змагань:

• Андрій Трусов - 1 місце (рекорд чемпіонату) 100м вільним стилем
  • Сербін Михайло - 2 місце 400м вільним стилем
  • Гаращенко Кирило - 2 місце 200м комплексне плавання

Загалом у змаганнях взяли участь спортсмени з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями зору та порушеннями фізичного та розумового розвитку: 509 спортсменів з 60 країн світу. Команду України представило лише (вперше за останні роки!)   - лише 23 спортсмени з інвалідністю з 9 областей України, в тім числі – Херсонської, Донецької та Харківської. 6 спортсменів збірної - дебютанти, всі інші – чемпіони та призери в Токіо.

14 спортсменів вибороли високі нагороди чемпіонату світу, 7 з них – мультимедалісти змагань.

Спортсмени, які найуспішніше виступили від команди України на цьому чемпіонаті світу:

Трусов Андрій (Донецька обл.), який здобув найбільшу кількість золотих медалей для команди України  - 4, а також 2 бронзові нагороди і встановив 2 рекорди чемпіонату на дистанціях 50м вільним стилем та 50м батерфляєм

• Гаращенко Кирило (Запорізька обл.)  - 2 золоті та 2 срібні нагороди
  • Вірченко Олексій (Полтавська обл.) – 2 золоті та 1 бронзову медалі
  • Коль Анон (Дніпропетровська обл.) – 2 золоті медалі
  • Гонтар Анна (Миколаївська обл.), яка виборола 1 золоту і 2 срібні нагороди та встановила рекорд світу на дистанції 50м вільним стилем
  • Сербін Михайло (Харківська обл.), який виборов  1 золоту і 2 срібних та 1 бронзову нагороди та встановив рекорд чемпіонату на дистанції 100м на спині
  • Стеценко Анна (Дніпропетровська обл.), яка виборола 1 золоту та 1 бронзову медалі, а також встановила рекорд Європи на дистанції 400м вільним стилем.

36

Пишаємось усіма нашими переможцями, а також усією національною збірною України, яка в такий важкий час показала такий високий результат: не завдяки, а всупереч всьому.

Трансляція змагань наживо відбувалась за наступними лінками: https://www.paralympic.org/madeira-2022, а також на фейсбук-сторінці https://www.facebook.com/NationalSportsCommitteeOfTheDisabledOfUkraine та на першому інклюзивному телеканалі Equalympic.  Можливість показу чемпіонату світу в Україні та участь команди забезпечені завдяки підтримці Міжнародного паралімпійського комітету.