A- Зменшити шрифт
A+
Збільшити шрифт

Три срібла - так переможно виступила на кубкові світу з веслування академічного національна паралімпійська збірна України

Прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України, опубліковано 20 червня 2022 року о 15:22

Національна паралімпійська збірна команда України виборола 3 срібні нагороди та третє місце за загальною кількістю нагород на традиційному кубку світу з академічного веслування, що пройшов з 15 по 19 червня в м.Познань, Польща. Цей кубок світу став другим в цьому сезоні та першим стартом для деяких з наших екіпажів. Серед спортсменів-паралімпійців у змаганнях взяли участь близько 60 спортсменів з 12 країн світу, національну збірну на цих змаганнях представило 5 спортсменів-паралімпійців.

Золоту крапку у виступах нашої збірної могла поставити Анна Шеремет у гонці екіпажів класу PR1 W1x, вона впевнено взяла старт та лідирувала перші 1000 метрів гонки, однак, все ж таки поступилась на фініші досвідченій та титулованій спортсменці з Норвегії і стала срібною призеркою кубку світу. До речі, фінали А в класах човнів PR1 W1x, в яких Анна виборола срібло, включені до програми Паралімпійських ігор Париж-2024.

У «непаралімпійській» програмі з чотирьох екіпажів української команди – два зі срібними медалями кубка світу.

Переможні українські фінали у класах човнів, не включених до програми Паралімпійських ігор Париж-2024:

• Світлана Богуславська - 2 місце у фіналі серед жінок у класі PR2 W1x (жінки, одиночні човни в класі PR2);
  • Андрій Сивих та Дмитро Герез - 2 місце у фіналі серед чоловіків у класі PR3 M2- (чоловіки, двійки без стернового).

Зазначимо також, що Анна Айсанова - третій результат у фіналі серед жінок у класі PR2 W1x (жінки, одиночні човни в класі PR2), але нагороджувались медалями тільки 1 та 2 місце (через те, що було заявлено та стартувало три екіпажі). Тому Анна без медалі.

1

Наступні головні старти сезону відбудуться вже зовсім скоро – чемпіонат Європи в м. Мюнхен, Німеччина,  у серпні та чемпіонат світу в м. Рачіце, Чехія у вересні.