A- Зменшити шрифт
A+
Збільшити шрифт

Параплавці України: за крок до чемпіонату світу з плавання

Прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України, опубліковано 30 травня 2023 року о 22:36

Українські параплавці успішно виступили на черговому міжнародному турнірі з плавання серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями зору World Series Limoges, що з 23 по 29 червня 2023 року проходив у м. Лімож, Франція. Національній команді вдалось вибороти 12 високих нагород - 2 золоті, 3 срібні та 7 бронзових медалей.

Збірна команда України здобула  1 золоту, 1 срібну та 6 бронзових медалей серед дорослих.

Окремо відзначали медалями та грамотами фіналістів юніорських запливів: Артюхов Олександр отримав золоту та бронзову нагороду на дистанціях 100м на спині та 100 м брасом відповідно, Шенгур Юрій отримав срібло на дистанції 100м вільним стилем та Гонтар Анна здобула срібло на дистанції 100м брасом.

Змагання проводилися за пойнтовою системою, тобто спортсмени пливли у змішаних класах і отримували бали відповідно до свого класу та продемонстрованого часу. Після попередніх запливів, спортсмени потрапляли до Фіналу А, Фіналу Б та Фіналу серед юнаків. Нагородження проводилося лише спортсменів з Фіналу А.

Загалом у змаганнях взяло участь 144 спортсмени з 29 країн світу.  Команду України представляло 11 спортсменів з інвалідністю, 7 з яких здобули високі нагороди цього турніру.

Найуспішніше від команди України виступив Трусов Андрій , який виборов золоту нагороду на дистанції 50 м вільним стилем та срібну на 100м на спині, а також Артюхов Олександр, який серед юніорів виборов золото та бронзу.