A- Зменшити шрифт
A+
Збільшити шрифт

Наш Воїн Небесної Сотні Дмитро Максимов – з нами навіки...

Прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України, опубліковано 20 лютого 2021 року о 19:50

Якраз  у ці дні, коли вся Україна вшановує Героїв Майдану, котрі загинули за нашу українську державність і собою, ціною свого життя, захистили нашу свободу та незалежність, виповнилась вже сьома річниця тієї жахливої лютневої ночі, коли героїчно загинув Воїн Небесної Сотні та дворазовий призер Дефлімпійських ігор в Софії-2013, Герой України Дмитро Максимов. Тоді, в ту страшну ніч з 18 по 19 лютого, своїм тілом він стримав вибухову хвилю від бойової протипіхотної осколкової гранати, яку розлючені силовики спецпідрозділу "Сокіл" кинули в натовп протестувальників, що відстоювали українську державу на мирному мітингу на Майдані незалежності м. Києва. Від вибуху гранати, що, практично вся, розірвалась на ньому, йому відірвало руку і сильно понівечило тіло: рани, що отримав Дмитро, були несумісні з життям.


Максимов Дмитро Вячеславович

 

Майстер спорту України

17.11.1994 -18.02.2014 рр.

З 2011 року займався дзюдо в Київському міському центрі "Інваспорт", навчався у НУДПС України КФЕК (Київський фінансово-економічний коледж, м. Ірпінь)

Тренер: Балаян К.А.

Особисті досягнення: 3 місце (особисте)  та 2 місце (командне) на чемпіонаті світу 2012 року; 3 місце (особисте)  та 2 місце (командне) на Дефлімпійських іграх 2013 року в Софії (Болгарія)

 

Указом Президента України № 664/2013 за досягнення високих спортивних результатів на XХІІ літніх Дефлімпійських іграх у м. Софії, виявлені мужність, самовідданість та волю до перемоги, піднесення міжнародного авторитету України нагороджений Орденом «За заслуги» III ступеня 

 

 

Дмитро Максимов був майстром спорту України, срібним (у командному заліку) призером та бронзовим (в особистому заліку) призером з дзюдо Дефлімпійських ігор у Софії 2013 року. Бронзовим призером чемпіонату світу зі східних єдиноборств серед нечуючих 2012 року. Він був надією національної збірної спортивної команди України, так мріяв про «золото» Дефлімпійських ігор-2017!..  Він міг би стати чемпіоном з дзюдо... А став нашим Героєм Небесної Сотні.  Як Воїну Небесної Сотні Дмитрові посмертно присвоєно звання Героя України...

Крім того, за рішенням Спортивної федерації глухих України, Національного комітету спорту інвалідів України на честь Дмитра щороку проводиться Відкритий всеукраїнський турнір з дзюдо пам'яті Воїна Небесної Сотні Дмитра Максимова.

Піднятися на початок