5 днів до Літньої Дефлімпіади-2021
Сьогодні, 26 квітня - рівно 5 днів до XXIV літніх Дефлімпійських ігор 2021 року, які у лютому 2021 року було перенесено на травень 2022 року. Тоді Оргкомітетом Ігор було повідомлено, що у зв'язку з панемією коронавірусу Ігри пройдуть не у грудні 2021 року, як планувалось раніше, а з 1 по 15 травня 2022 року. Місце проведення - м.Кашіас-ду-Сул, Бразилія. А вже 05 березня 2022 року виконавча рада Міжнародного спортивного комітету глухих (ICSD) у відповідь на агресивне вторгнення росії та білорусі в Україну прийняла рішення, що спортсмени з порушеннями слуху або посадові особи, які належать до повноправних членів ICSD в росії та білорусі, не будуть запрошені або дозволені до участі в міжнародних змаганнях, які проводяться за календарем змагань під егідою ICSD, у тому числі до участі у XXIV літніх Дефлімпійських іграх-2021.
Ці Ігри - восьмі для Незалежної України!
Національною дефлімпійською збірною командою України заплановано на XXIV літніх Дефлімпійських іграх взяти участь у 16 видах спорту спорту (бадмінтон, баскетбол (чоловіки), боротьба вільна та греко-римська, велосипедний спорт (шосе та маунтенбайк), волейбол (чоловіки/ жінки), дзюдо, карате, стрільба кульова, легка атлетика, плавання, пляжний волейбол (чоловіки/ жінки), спортивне орієнтування, теніс настільний, тхеквондо, футбол (чоловіки) із 21 видів спорту, представлених на Іграх (до речі, у XXIІІ літніх Дефлімпійських іграх 2017 року українські спортсмени також виступили у 16 видах спорту). Зазначимо, що на XXIV літніх Дефлімпійських іграх в Бразилії дебютуватимуть два види спорту – гольф та велосипедний спорт. Разом з цим, оргкомітет вирішив скасувати програму боулінгу, через встановлені технічні вимоги, яка потребує дуже великих інвестицій.
На XXIV літніх Дефлімпійських іграх-2021 українські спортсмени з порушеннями слуху вперше братимуть участь у велосипедному спорті, який стане для збірної команди дебютним.
Формування команд та підготовка спортсменів здійснюється відповідно до критеріїв відбору спортсменів-кандидатів до дефлімпійської збірної команди України, які затверджені рішення виконкому Спортивної федерації глухих України за погодженням з Українським центром з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» та Національним комітетом спорту інвалідів України.
Наказом Мінмолодьспорту від 12.04.2022 № 993 затверджено склад національної збірної команди України для участі у ХХIV літніх Дефлімпійських іграх-2021 і який становить 240 осіб, зокрема:
- 170 спортсменів з порушеннями слуху;
- 70 тренери, лікарі, масажисти, члени штабу.
(У 2017 році – 285 осіб, з яких 217 спортсменів з порушеннями слуху).
Відповідно до рішення ради Національного комітету спорту інвалідів України від 03 квітня 2022 року (витяг з протоколу № 85) кількісний склад національної збірної команди України на участь у ХХIV літніх Дефлімпійських іграх-2021 було скорочено до 240 осіб (орієнтовний склад становив 348 осіб (у тому числі 256 спортсменів із 18 видів спорту).
Національна збірна команда України на ХХIV літніх Дефлімпійських іграх-2021 матиме значимі ознаки саме національної команди, що обумовлено широким представництвом спортсменів практично з усіх областей України за виключенням Вінницької, Запорізької, Львівської та Хмельницької областей.
Найчисельніше представництво 48 спортсменів із 11 видів спорту (бадмінтон, боротьба греко-римська та вільна, волейбол (жінки), волейбол (чоловіки), легка атлетика, теніс настільний, плавання, пляжний волейбол (жінки), пляжний волейбол (чоловіки), спортивне орієнтування, футбол) буде представлено столицею країни – м. Київ.
Значне представництво спортсменів від Дніпропетровської області -39 осіб (8 видів спорту), 24 спортсмена (3 види спорту) - Полтавської області. Найменше представництво по 1 спортсмену буде представлено Житомирською, Закарпатською, Рівненською, Черкаською та Чернівецькою областями.
Середній вік спортсменів – 28 років. Наймолодша спортсменка національної збірної команди п’ятнадцятирічна спортсменка з бадмінтону із Миколаївського регіону – Черноморова Софія (19.10.2006), а найстарший спортсмен зі спортивного орієнтування із Харківського регіону – Санькін Олександр, якому 44 роки (11.07.1977) і для якого ХХІV літні Дефлімпійські ігри стануть п’ятими за спортивну кар’єру.
Національна збірна команда України на 35 % (61 особа) складається з дебютантів Ігор, 65 % - досвідчені спортсмени національної збірної команди України.
Чоловіки складають 64 % збірної команди, а жінки – 36 %.
Разом з цим слід заначити, що із 170 спортсмена, які братиме участь у ХХІV літні Дефлімпійські ігри - 52 спортсмени мають спортивне звання «Заслужений майстер спорту України», 64 – «Майстер спорту України міжнародного класу», 36 - «Майстер спорту України» та 18 спортсменів мають спортивне звання кандидат у майстри спорту України.
Водночас слід зазначити, що 51% (87 осіб) збірної команди у минулому є чемпіонами та призерами фінальних змагань Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» - змагання якої стали підґрунтям для багатьох спортсменів з порушеннями слуху, які є визнаними лідерами дефлімпійського руху у світі.
Підготовка до головного спортивного форуму чотирьохріччя ХХIV літніх Дефлімпійських ігор розпочалася з 2018 року.
Починаючи з 2018 року спортсмени з порушеннями слуху у складі національних збірних команд України з видів спорту осіб з інвалідністю взяли участь у 2 чемпіонатах світу та 13 чемпіонатах Європи, на яких вибороли 93 нагороди (27 золотих, 35 срібних та 31 бронзову). Водночас протягом 2018 року було організовано та проведено 100 навчально-тренувальних зборів з видів спорту, що входять до програми літніх Дефлімпійських ігор.
Відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України у 2019 році українські спортсмени з порушеннями слуху взяли участь у 9 чемпіонатах світу та 13 чемпіонатах Європи, на яких вибороли 187 нагород (58 золотих, 65 срібних, 64 бронзових) та забезпечено проведення 119 навчально-тренувальних зборів для спортсменів з порушенням слуху з літніх дефлімпійських видів спорту.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої коронавірусною інфекцією SARS-COV2» (із змінами), було зупинено, перенесено та скасовано спортивні змагання – як міжнародного, так і всеукраїнського й обласного рівнів, зокрема було скасовано 10 чемпіонатів світу та 4 чемпіонати Європи серед спортсменів з порушеннями слуху, проведення яких було важливо на передодні XXIV літніх Дефлімпійських ігор. Разом з цим у 2020 році спортсмени з порушеннями слуху взяли участь у 97 навчально-тренувальних зборах для спортсменів з порушенням слуху з літніх дефлімпійських видів спорту, з яких 16 відбулися за кордоном.
Відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України у 2021 році спортсмени з порушеннями слуху взяли участь у 109 навчально-тренувальних зборах для спортсменів з порушенням слуху з літніх дефлімпійських видів спорту, з яких 24 відбулися за кордоном. Разом з цим українські спортсмени з порушеннями слуху взяли участь у 14 міжнародних змаганнях, з яких 10 – чемпіонатів світу, 4 – чемпіонати Європи та вибороли 89 медалей, з яких 23 золоті, 34 срібні та 32 бронзові.
Завдяки спільній співпраці Мінмолодьспорту, НКСІУ, Укрцентру «Інваспорт», Спортивної федерації глухих України, Міжнародного спортивного комітету глухих та інших міжнародних федерацій (асоціацій, спілок) з видів спорту країн Європи, і не зважаючи на військову агресію з боку росії, що була розпочата 24 лютого 2022 року, для українських спортсменів з порушеннями слуху з початку 2022 року було організовано та забезпечено участь у 28 навчально-тренувальних зборах з літніх дефлімпійських видів спорту, 21 з яких відбулися за кордоном.
За результатами виступів спортсменів-дефлімпійців на попередніх ХХІІІ літніх Дефлімпійських іграх 2017 року, на яких було здобуто 99 нагород (21 золотих, 42 срібних та 36 бронзових медалей) та виборено друге загально-командне місце серед 97 країн світу, а також враховуючи позиції наших співвітчизників в міжнародних спортивних рейтингах з видів спорту осіб з інвалідністю, зроблено прогноз щодо загальнокомандного результату на ХХІV літніх Дефлімпійських іграх, зокрема, щодо входження до п’ятірки кращих країн світу у загальнокомандному заліку.
Разом з цим, за підсумками участі незалежної України у літніх Дефлімпійських іграх українські дефлімпійці вибороли 367 високих нагород, серед яких 101 золота, 137 срібних та 129 бронзових.
Наразі національна дефлімпійська збірна проводить усі можливі прикінцеві етапи підготовки до Дефлімпіади-2021, водночас, з різних куточків світу команди почали виїжджати до Бразилії, аби гідно представити Україну на цих Іграх!
#Deaflympic #DeaflympicTeamUkraine #Дефлімпіада2021 #BestTeam #ВІдСамсунуДоКашіасДуСулу